Ogłoszenia 20. 12. 2020 r. III N Adwentu

  1. Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Wigilia w chrześcijańskich rodzinach ma następujący przebieg. Odczytujemy najpierw Łk 2 o Narodzeniu Pańskim, odmawiamy modlitwę przed posiłkiem, może być Ojcze Nasz, składamy sobie życzenia i zasiadamy do stołu.

Pasterka tradycyjnie o północy. W piątek, w pierwszy Dzień Świąt, nabożeństwa będą odprawione o godz. 10.00, 12.00 i 16.00, nie będzie mszy św. o godz. 8.00.

Drugi Dzień Świąt, jak w każdą niedzielę. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Świętej Rodziny.

Pamiętajmy również o chrześcijańskim wymiarze Świąt Bożego Narodzenia, chociażby o wspólnym rodzinnym śpiewaniu kolęd.

  • W ubiegłą niedzielę mieliśmy tacę na remonty. Zebraliśmy 2 800 zł. Pozostało do spłacenia 26. 600 zł.
  • Komunikat Bpa Płockiego Piotra Libery:

Okres Bożego Narodzenia od wielu wieków jest w Polsce związany z tradycyjnymi odwiedzinami kapłanów w domach parafian. Ta coroczna wizyta duszpasterska, nazywana także kolędą, polecana jest również w Kodeksie Prawa Kanonicznego, promulgowanym przez św. Jana Pawła II w 1983 r.: „Pragnąc dobrze wypełnić funkcję pasterza, proboszcz powinien starać się poznać wiernych powierzonych jego pieczy. Winien zatem nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza niepokojach i smutku, oraz umacniając ich w Panu, jak również – jeśli w czymś nie domagają – roztropnie ich korygując” (kan. 529 § 1). W tej posłudze księża proboszczowie wspomagani są przez księży wikariuszy, innych kapłanów i diakonów.

Biskup Płocki przedstawił kilka propozycji kolędy. W naszym Gąbińskim Dekanacie, na czele z ks. Dziekanem, Danielem Kwiatkowskim, wybraliśmy pierwszą propozycję.

Wiosenna wizyta duszpasterska                                   .
Choć trudno przewidzieć rozwój sytuacji, warto jednak przemyśleć przesunięcie wizyty duszpasterskiej u rodzin w 2021 roku wyjątkowo na czas po Wielkanocy, jak to jest praktykowane w niektórych krajach katolickich Europy Zachodniej, szczególnie we Włoszech. Duszpasterze zanieśliby wówczas wiernym radość ze Zmartwychwstania Chrystusa, a także wodę święconą, pobłogosławioną w czasie liturgii Wigilii Paschalnej. W warunkach wiosennych, z uwagi na lepszą pogodę, taka wizyta mogłaby odbyć się nawet przed domami lub blokami..

A więc w tym roku kolęda jest planowana po Świętach Wielkanocnych, w kwietniu.

  • W związku z tym, że w obecnym czasie, relacje międzyludzkie są ograniczone, również w naszej parafii, więcej czasu spędzamy w domu, przygotowałem kilka propozycji dla Was w internecie.

Założyłem stronę parafialną: parafiadobrzykow.pl. Wczoraj ją zakładałem. Nie ma tam jeszcze wiele informacji, ale z czasem będę umieszczał tam coraz więcej treści. Będzie historia parafii Dobrzyków, kronika, intencje mszalne, ogłoszenia, nr konta parafialnego – wiele osób już wcześniej mnie o to prosiło a także bieżące informacje z życia parafii.

Trzy tygodnie temu założyłem stronę: rzymskikatolik.pl, jest to takie kompendium wiedzy katolickiej. Są tam kategorie: Duchowość, Historia Kościoła, Teologia Tradycji, Marksizm, Pisma Tradycji, Herezje, Literatura, Bóg Honor Ojczyzna, Gender, Objawienia NMP, Filozofia.

Z czasem będzie przybywać tematów i artykułów. Jest już kilkuosobowa redakcja. Strona jest redagowana w duchu Tradycji Katolickiej. Przypomnę, że dzisiaj mamy czas ogromnego zamieszania w Kościele, głoszonych jest wiele herezji i nauk niezgodnych z tym, co Kościół przekazywał nam przez XX wieków. Dzisiejsze czasy możemy porównać do Reformacji z XVI wieku. Ojciec święty Benedykt XVI mówiąc o zerwaniu ciągłości doktryny katolickiej, to właśnie miał na myśli. Istnieje jedna doktryna katolicka, inne poglądy są błędami i herezjami. Strona rzymskikatolik.pl będzie chciała przekazywać niezmienny prawdy, o Bogu, człowieku i świecie, umacniać naszą wiarę i przekazywać wiedzę, chociażby o cywilizacji łacińskiej, którą stworzył katolicyzm. Strona również ukaże śmiertelnych wrogów naszej wiary. Kościół ostatnio z tego przekazu zrezygnował. Polecam wszystkim na początek mój artykuł: Marksizm kulturowy. Z  podtytułem: Dlaczego katolicy porzucają wiarę ? Znajomość tego artykułu jest niezbędna aby zrozumieć procesy społeczne, które dokonują się na naszych oczach, wobec których czujemy się bezradni. Np. skąd się wzięło wychowanie bezstresowe. I kto za tym wszystkim stoi i czemu to służy. Musimy znać takie pojęcia jak: Szkoła Frankfurcka, czy Teoria Krytyczna.

Jeżeli nie obronimy naszej wiary i nie przekażemy jej, to nasze dzieci i wnuki, uznają to wszystko za głupstwo i z naszej pięknej dobrzykowskiej świątyni, za 20 lat zrobią kawiarnię lub klub gejowski, jak w Zachodniej Europie lub zburzą ją, jak to robią we Francji.

         I moja trzecia propozycja internetowa, to PCh24.pl, jest to skrót od Polonia Christiana. Wg mnie jest to najlepszy portal katolicki, z Krakowa. Również przekazuje treści w duchu Tradycji Katolickiej. Możemy tam znaleźć odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania, dotyczące Kościoła ale i świata.

Przygotowałem zakładki, z tytułami tych portali. Po mszy św. możemy je wziąć do domu. Przekażmy je również sąsiadom, których nie ma w kościele.  

  • Opłatki są u p. Roberta a świece Caritas w zakrystii.  
  • Intencje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *