1. Bierzmowanie w Parafii Dobrzyków odbędzie się 22 czerwca 2022 roku o godz. 18.00. Sakramentu udzieli ks. prof. Wojciech Góralski z Płocka.

2. Wybieramy chrześcijańskie imię do bierzmowania.

3. Osoby ochrzczone poza parafią Dobrzyków przynoszą akt chrztu z parafii, w której odbył się chrzest.

4. 25 maja umieszczę na tej stronie materiały do nauczenia.

5. Na egzamin obowiązuje:

• przyswojenie materiałów podanych na tej stronie.
    1. Na materiały składa się 9 artykułów. Znajomość ich pomoże nam zobaczyć głębię i piękno Wiary a także ją uzasadnić. Są to:
      1. Wandea – za Wiarę i za Króla
      2. Marksizm kulturowy. Dlaczego katolicy porzucają wiarę.
      3. Dlaczego niektórzy naukowcy wierzą w Boga.
      4. Srebrne krzesło Darwina
      5. Informacja kluczem do powstania życia
      6. Odkłamać wieki średnie
      7. Czarna legenda krucjat
      8. Musimy zaradzić kulturowej amnezji
      9. Najsłynniejszy ateista uwierzył w Boga
    2. Fragment jednego z najpiękniejszych dzieł literatury klasycznej, są to “Wyznania” św. Augustyna.
    3. Wybrane zagadnienia z Katechizmu Kościoła Katolickiego.
  • znajomość pacierza – jest podany w indeksie dla bierzmowanych
  • przynosimy ze sobą indeks dla bierzmowanych (osoby, które lekceważyły uczestnictwo we Mszy św. mogą być niedopuszczone do bierzmowania).

6. Świadkiem bierzmowania może być tylko jeden z rodziców.

7. Egzamin dla klas I odbędzie się 13 czerwca o godz. 19.00 a dla klas II 14 czerwca o godz. 19.00.

8. Pierwsza próba liturgii odbędzie się 15 czerwca o godz. 18.00. Generalna próba ze świadkami bierzmowania odbędzie się 20 czerwca o godz. 19.00.

9. Spowiedź odbędzie się 18 czerwca: dla klas I o godz. 9.00 a dla klas II o godz. 10.00.

10.00 Na Bierzmowanie obowiązuje nas stosowny, uroczysty strój.